INTELIGENTNÍ DŮM

Inteligentní dům neboli domácí automatizace

S tímto pojmem se dnes potkáváme čím dále častěji. Jedná se o řešení pro Váš dům nebo byt, které Vám přinese větší komfort Vašeho dosavadního bydlení. Jedná se o sloučení jednotlivých systémů ve Vašem domě, jako je automatizace topeni, osvětlení, multimédia, žaluzie a stínění ve spolupráci s meteo stanici. Dále může spojit zabezpečovací systém pro Vaše bezpečí a přehled o Vašem majetku s docházkovým systémem, popřípadě kamerovým systémem. Množství dálkových ovladačů pro všechna Vaše zařízení (TV, DVD, satelit, rádio, klimatizace, apod.) můžeme nahradit jedním, případně použít mobil nebo tablet . Mimo tyto systémy lze například sloučit řízeni závlahy, sauny nebo spuštění kávovaru. Možností je mnoho a my Vám je rádi představíme.

teplota-420x300

Inteligentní řešení vyprojektujeme dle Vašich požadavků na míru, systém lze neustále modernizovat a rozšiřovat. Chcete se probouzet s vytahujícími se žaluziemi nebo při setmění je chcete nechat automaticky zatáhnout? To Vám zajistí integrace Vašeho denního režimu s  meteo stanicí, včetně automatického vytažení žaluzií v případě silného větru, když nejste doma. I tento problém za Vás vyřeší automatizace domu nebo bytu.

Investicí do inteligentního domu lze dosáhnout úspor na energiích (vytápění, chlazení a osvětlení) a k celkovému zefektivnění jednotlivých systémů. Příkladem je vytápění domu slunečním světlem v zimě vytažením žaluzií anebo naopak v létě zatažením žaluzií, aby nejelo chlazení naplno. Zároveň Vám toto řešení nabízí pohodlné ovládání jednotlivých prvků, například z Vašeho mobilního telefonu nebo z jediného dálkového ovládání. Řídit na dálku, kontrolovat daný stav a měnit ho můžete pro rolety, dveře (otevření branky návštěvě od bazénu nebo údržbě trávníku, když jsme v práci – na mobilu vidím, kdo přichází), vytápění a klimatizace (vracím se dříve z hor a chci mít doma teplo a chci si vytopit saunu) a řadu dalších zařízení. Osvětlení, elektronické zabezpečovací systém, ale i Vaše spotřebiče, jako je kávovar budete mít pod kontrolou. Zároveň Vám toto inteligenti řešení Vaší domácnosti nabízí aktuální přehled o spotřebě energií. Stiskem jediného tlačítka při odchodu zabezpečíte svůj dům, topení přejde do útlumu a odpojí se elektrické napájení tam, kde to chcete (kromě ledničky, mrazáku, apod.)

Inteligentní řešení není pouze pro domy, máme řešení i pro malý byt, přes rodinnou vilu o několika patrech, po firemní sídlo, které chcete mít na úrovni a chcete, aby Vás reprezentovalo. Pro novou výstavbu a rekonstrukce máme drátová řešení a pro již hotové byty je možné použít bezdrátová řešení bez nutnosti zásahu do interiéru.