O NÁS

Společnost VEBASOL s.r.o. byla založena v roce 2015. Jedná se o moderní společnost, která je založena na mnohaletých zkušenostech a sledování nových trendů v oblasti moderních technologií.  Cílem je poskytovat našim zákazníkům komplexní služby v oblasti zabezpečení, zejména zabezpečení majetku a s tím spojené osobní bezpečnosti. Nedílnou součástí naší nabídky jsou řešení pro inteligentní domácnosti (domy, byty, kanceláře apod.).

Čím dál častěji se setkáváme s vymoženostmi moderní techniky přímo v našich domácnostech. V mnoha případech se jedná o jednotlivé technické komponenty, jako jsou například automatické systémy pro vytápění a klimatizaci, elektronické zabezpečení nemovitosti, kamerový systém střežící prostor kolem domu, domácí kino, audio řešení pro různé místnosti domu, stínící technika (žaluzie, rolety a markýzy), automatická závlaha, ovládání vjezdové brány, atd. Tyto technologie se stávají běžnou součástí našich životů.

V převážné většině řešení je tato technika instalována samostatně, bez vzájemných inteligentních vazeb na další systémy. Je však škoda, když venku žhne slunce, nikdo není doma, klimatizace jede naplno a venkovní okenní rolety jsme ráno zapomněli spustit, protože jsme pospíchali do práce nebo bylo ráno ještě zataženo. Proč tyto úkoly nepřevést na techniku a tu vzájemně neprovázat? Jednak si tím zpříjemníme život a vedle toho můžeme ušetřit na energiích.

shutterstock_81251641

V každém případě je nutné se zamyslet, čím si chceme zpříjemnit život. Pouštíme-li se do stavby nového domu nebo přestavby bytu, máme ideální příležitost od počátku realizace navrhnout inteligentní řešení. Např. ovládání světel v celém domě v závislosti na přítomnosti osob a jejich činnosti, nastavení různých světelných scén v jednotlivých pokojích, sledování domácího kina z centrálního video serveru, slavnostní osvětlení obývacího pokoje pro návštěvu nebo intimní osvětlení pouze pro Vás. Nabízí se také instalovat elektronický zabezpečovací systém, který bude provázán s kamerovým systémem. Pokud Vám na mobilní telefon přijde hláška o poplachu, současně dostanete foto záběry z narušené zóny. Další příjemnou součástí inteligentního řešení Vaší domácnosti může být systém řídící vstup do objektu, např. při příchodu Vašich dětí ze školy (nemusí nosit klíče, stačí čip pro otevření dveří a současně systém provede odkódování zabezpečení domu). To, že můžete topit v každé místnosti na různou teplotu a v různý čas a že si na dálku můžete teplotu kdykoliv změnit přes Váš smartphone (jedete na chalupu a chcete přijet do vyhřátého), je naprostá samozřejmost. Mohli bychom popisovat desítky příkladů, jak si domov zjednodušit a zpříjemnit.

Nemusíte lomit rukama a říkat si, kdyby byly tyto možnosti před 10 lety. I pro Vás máme řešení, které je postavené na bezdrátovém systému. Tyto řešení jsou standardizovaná a využívá ho celá řada výrobců technologií. Nemusíte nic sekat a Váš byt či rodinný dům se během pár okamžiků promění v inteligentní domácnost.

Pokud se rozhodnete zabezpečit Vás majetek či pořídit si inteligentní řešení Vaší domácnosti, poskytneme Vám veškeré potřebné informace, na základě kterých se rozhodnete pro optimální řešení. Vypracujeme Vám projekt, na jehož základě provedeme instalaci, zprovoznění a konfiguraci systému. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. Poradíme Vám s výběrem dalších komponentů, které zvýší bezpečnost a komfort Vaší nemovitosti.

Jsme tu pro Váš komfort a pohodlí.

Tým VEBASOL

SPOLUPRACUJEME

HDL Automation s.r.o.  zastupuje na českém a slovenském trhu globální značku HDL. Dodává škálu produktů od jednotlivých modulů až po kompletní automatizační systémy budov. Během své 30leté historie realizovala společnost HDL mnoho inovativních řešení automatizace budov ve veřejném, komerčním, rezidenčním a hotelovém sektoru. Produkty HDL představují špičku zejména v řízení osvětlení, vytápění, klimatizace, stínění, zabezpečení a měření spotřeby. Pracují se standardy KNX, Buspro, DALI a DMX. Produktová řada HDL zahrnuje rovněž bezdrátový systém Buspro Wireless vhodný pro instalaci do již hotových domů či kanceláří bez nutnosti rekonstrukce.        www.hdl-automation.cz