SPRÁVA IT

IT Informační technologie

S těmito dvěma písmenky se setkáváme tak často, že už možná ani nevnímáme jejich obsah. To možná i z toho důvodu, že je IT pro nás něčím záhadným, nejasným, ale chápeme, že se bez IT neobejdeme.

Co to IT je? Jedna z definic říká: „Informační Technologie jsou určené pro sběr, zpracování, řízení, kontrolu, zobrazení, vyhledávání a využívání dat a informací, zahrnující automatizaci těchto procesů.“ Můžeme jít ještě dál. „Informační a komunikační technologie, zkráceně ICT (z anglického Information and Communication Technologies) v sobě obsahuje i složku přenosu informací, bez které to nejde.“ (zdroj Wikipedie)

Prakticky každý, kdo má chytrý telefon nebo má počítač připojený na Internet je součástí ICT. Posílá e-maily, fotografie, soubory, ovládá zabezpečení domu, platí účty, chatuje, plánuje schůzky, atd. Bereme to jako samozřejmost. Každou chvíli slyšíme o tom, že se někdo stal obětí hackerského útoku a myslíme si, že nám se to stát nemůže. Existují zásady chování v tomto prostředí, abychom maximálně eliminovali rizika, spojená s používáním těchto technologií, které nám jednoznačně zjednodušují život, zrychlují naše činnosti a ve výsledku nám šetří čas a peníze.

multimedia2-420x370Abychom o peníze a o informace nepřišli nebo aby se informace nedostaly tam, kam nechceme, musíme zajistit příslušné nastavení přístupů do datové sítě, správné nastavené WiFi pro naši firmu (oddělili firemní část od části pro zákazníky – ve výsledku se nám zvýší i přenosová rychlost). Stejně tak musíme ochránit přístup k našemu kamerovému systému. Jistě nechceme, aby nám do soukromí někdo koukal.

Společnost VEBASOL Vám provede bezpečnostní audit Vašich ICT zařízení, navrhneme a zrealizujeme potřebná opatření pro zajištění bezpečné komunikace v tomto prostředí. Instalace aktuálního antiviru a antispamu je základem Vašeho klidu v prostředí ICT. Provedeme potřebné změny ve Vaší počítačové síti, vyvolené rozvojem Vaší firmy, zajistíme a nainstalujeme potřebný software. Součástí naší činnosti je zaškolení pracovníků v požadovaném rozsahu.

Svěřte své starosti s ICT do rukou odborníků a soustřeďte se na svou klíčovou činnost.